Ми перемогли!!!
На Полтавщині вперше визначили найкращі заклади освіти з інклюзивним навчанням
У номінації «Заклад професійної (професійно-технічної) освіти ДРУГЕ місце та сертифікат на 100 000 грн. отримав Професійний аграрний ліцей ( м.Кобеляки) .
4 листопада у Полтавській облдержадміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження переможців ІІ етапу обласного конкурсу «Кращий заклад освіти з інклюзивним навчанням». Цього року конкурс проводиться вперше у межах реалізації національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та дії Обласної програми «Розвиток освітнього простору Полтавщини на 2021-2025 роки».
Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін розповів, що конкурс започатковано з метою підтримки діяльності сучасних закладів освіти з інклюзивним навчанням, виявлення кращих практик інклюзивного навчання, вивчення, узагальнення і поширення досвіду такої освіти на Полтавщині.
«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Ми дуже багато зараз говоримо про інклюзивність в закладах освіти і не тільки. Усі об’єкти, які будуються в області, у першу чергу безбар’єрні за усіма нормами і вимогами. Крім того потрібно працювати з персоналом і суспільством, як сприймати і як поширювати цю ідею й філософію інклюзивності, – говорить Дмитро Лунін. – Наші дитсадки, школи ПТУ, що перемогли в конкурсі, – приклад того, як треба розвивати і посилювати цю роботу. Цей конкурс є поштовхом для розвитку іншим закладам. Обласна рада на цей рік виділила 900 тисяч гривень, у наступному будемо збільшувати ресурси на розвиток інклюзії».
Директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Віта Ковальська подякувала переможцям за зусилля, що приділяють для формування інклюзивного простору в області.
«Ми сьогодні разом формуємо умови для того, щоб освіта давала можливості навчатися всім дітям, незалежно від їхніх особливостей розвитку і здібностей. Бо інклюзія формує повагу і увагу до особливостей наших дітей, – говорить Віта Ковальська. – Полтавська обласна державна адміністрація започаткувала цей конкурс, щоб популяризувати інклюзивну освіту в області. Конкурсом було охоплено велику кількість закладів, певна, що наступного року їх буде більше. Основна мета конкурсу – кожна дитина повинна мати можливість навчатися в тому закладі, якому вона захоче».
Переможцями конкурсу стали 9 закладів освіти:
У номінації «Заклад дошкільної освіти з інклюзивним навчанням» перше місце здобув ДНЗ ясла-садок «Ромашка» (Решетилівка), друге місце – заклад дошкільної освіти «Веснянка» (Гадяч), третє – ЗДО «Золота рибка» (Горішні Плавні).
У номінації «Заклад загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням» перемогла ЗОШ I-III ступенів №6 Горішньоплавнівської міської ради. Друге місце здобула Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги, третє – Козельщинський ліцей .
У номінації «Заклад професійної (професійно-технічної) освіти з інклюзивним навчанням» перемогу здобуло Полтавське вище міжрегіональне професійне училище. Друге місце у Професійного аграрного ліцею (Кобеляки), третє здобуло Вище професійне гірничо-будівельне училище.
Переможці конкурсу нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації з врученням сертифікатів на суму 150000 гривень за перше місце, 100000 гривень – за друге місце, 50000 гривень – за третє.
Директор закладу дошкільної освіти «Веснянка» Тетяна Гура розповіла, що першого разу до їхнього дитсадка прийшла дитина з особливими освітніми потребами у 2018 році.
«З того часу почали вивчати нову науку. Створили нове освітнє середовище, навчили педагогів. Перехід закладів до інклюзивної мережі є корисним для всіх дітей, адже тепер до кожної дитини особистісно орієнтовний підхід, – розповіла Тетяна Гура. – Участь у конкурсі – поштовх до оцінки нашої діяльності, можливість проаналізувати і систематизувати свою роботу у межах інклюзії. Дані конкурси стимулюють до вивчення нових матеріалів, методик і професійного розвитку педагогів».