Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є правова культура. У ліцеї склалась система правоосвітньої та профілактичної роботи, яка спрямована на формування правової свідомості здобувачів освіти, навичок та звичок правомірної поведінки.
Класні керівники та майстри постійно здійснюють контроль за відвідуванням занять учнями, за їх успішністю, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характеристику та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, максимально залучають їх до роботи гуртків та спортивних секцій, охоплюють постійними та тимчасовими дорученнями.
Створена Рада профілактики правопорушень, яка слідкує за дотриманням правил поведінки і правопорядку учнями в урочний час. Останньої п’ятниці кожного місяця проходять засідання Ради профілактики правопорушень, на які запрошуються учні, схильні до протиправної поведінки, разом із їх шефами-наставниками та батьками. На засіданнях заслуховуються звіти шефів-наставників, аналізується результативність їх роботи щодо корекції поведінки закріплених учнів.
У ліцеї проводяться заходи, спрямовані на попередження злочинності, профілактику алкоголізму, наркоманії, токсикоманії, бездоглядності серед учнівської молоді. Розроблені робочі плани з питань попередження насильства, булінгу серед учнівської молоді.
Велику допомогу в правовиховній роботі надають органи учнівського самоврядування. Робота учнівського самоврядування дає змогу усім учням брати активну участь у житті групи та ліцею, а також наповнювати корисним змістом їх вільний від навчання час, що сприяє відволіканню їх від скоєння правопорушень.
Одним із ефективних засобів попередження негативних тенденцій в учнівському середовищі є робота з батьками. Адміністрацією ліцею, практичним психологом постійно ведеться роз’яснювальна робота з батьками на загальноліцейних та групових батьківських зборах, під час індивідуальних бесід щодо недопущення правопорушень серед учнівської молоді. Окремо проводиться робота з батьками, діти яких стоять на внутріліцейному обліку.
Питання організації правовиховної роботи розглядається на батьківських зборах, педагогічних радах, за результатами яких видаються по ліцею відповідні накази. Щорічними обов’язковими стали накази «Про організацію правовиховної роботи у ліцеї», «Про заборону тютюнопаління у закладі освіти», «Про посилення виховної роботи з учнями щодо попередження їх самовільного залишення закладу освіти», «Про створення Ради профілактики правопорушень», «Про вживання невідкладних заходів щодо недопущення учнями навмисних самоушкоджень».
Традиційно проводяться загальноліцейні заходи на правову тематику. Під час «Всеукраїнського тижня права» та «Місячника правової освіти» практичний психолог, класні керівники, майстри, спільно з викладачем основ правових знань, готують круглі столи, брейн-ринги, усні журнали «Конвенція прав дитини – міжнародний документ для твоїх ровесників у світі», «Жити за законами держави», «Права і обов’язки громадян України», проводять конкурси малюнків, стіннівок «Ми – майбутнє України», «Наші права та обов’язки». Крім того, проводяться бесіди з учнями, виховні години на правову тематику. Мета таких заходів – ознайомити здобувачів освіти з їх правами та обов’язками, із основами правомірної поведінки, розкрити причини можливих правопорушень та їх наслідки, розвивати почуття відповідальності за свої вчинки.
У практику роботи ліцею увійшла тісна співпраця із лікарями, представниками правоохоронних органів, соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, благодійних організацій щодо профілактики протиправної поведінки, насильства та булінгу, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнівської молоді.
Результатом систематичної, кропіткої правовиховної та правоосвітньої роботи усіх педагогічних працівників є зменшення кількості учнів, які перебувають на внутріліцейному обліку, як схильні до правопорушень, відсутність злочинів, скоєних учнями ліцею.