ДПТНЗ "Професійний аграрний ліцей" м. Кобеляки

Життя у гуртожитку

Робота психолога з учнями,які проживають у гуртожитку.

        Місце спільного проживання учнівської молоді, яка приїхала,щоб навчатися у нашому навчальному закладі, із селищ, міст області або інших регіонів України – є гуртожиток .

       З початком навчання у професійно-технічному навчальному закладі учням необхідно засвоїти вимоги норм поведінки, традиції закладу освіти, увійти до складної системи міжособистісних і групових взаємин, посісти своє місце в житті групи, самоствердитися, виявити свої інтереси, навчальні, професійні та творчі можливості, тобто адаптуватися до навчального закладу, групи, майбутньої професії. Для мешканців гуртожитку від першого дня поселення існує потреба ще й призвичаїтися до правил спільного проживання з людьми, які до цього часу не були знайомі.

       Знайти можливості для відпочинку,підготовки домашніх завдань, місце, щоб побути на самоті й водночас сформувати свої грані співіснування із сусідами по кімнаті, іншими мешканцями гуртожитку. Для підлітка з низьким рівнем соціалізації це надзвичайно складно. Саме тут я стараюсь прийти на допомогу мешканцям гуртожитку.