logo

Меню сайту

Історія закладу

У післявоєнний період наша країна заліковувала рани нанесені гітлерівськими завойовниками, відтворювала народне господарство. Перед освітою з’явилася невідкладна задача – підготовка технічних кадрів. Так, восени 1954 року на базі цукровобрикетного заводу та бурякобази було створено Кобеляцьке технічне училище № 2. Починаючи з мометну відкриття і впродовж майже 10 років відбувалася розбудова навчального закладу. Вже в 1963 році побудовані їдальня, учбовий корпус № 2 та двоповерховий житловий  будинок. 70-ті роки порадували училище новим гуртожитком та спортивним залом.

Перші керівники училища – директор Грискін Єфим Наумович, замісник директора – Марунич Дмитро Семенович, помічник директора по культурно – масовій роботі Гудзенко Федір Іванович, старший майстер Оніщенко Григорій Миколайович. Перший набір склав 740 чоловік, яких готували за спеціальностями нормувальники, електромеханіки, електромайстри, слюсарі з ремонту сільськогосподарської техніки,  машиністи силових та дизельних установок.

У 1957 році технічне училище № 2 було реорганізоване в Училище механізації сільського господарства № 3. З’явилися нові спеціальності – трактористи з 3 – місячним строком навчання,  трактористи і комбайнери з 6 – місячним строком навчання та слюсарі по ремонту тракторів і комбайнів. Впродовж кількох років змінювалося керівництво ліцею. У 1958 – 1960 роках директором був Сипій Павло Аністратович. Велику частку в створення матеріальної бази вніс Повєткін Павло Кузмич, який був призначений директором у 1960 році. Під його керівництвом навчальний заклад став одним з найкращих в області. Впродовж 16 років він розбудовував навчальний заклад, побудував всі навчальні та технічні корпуси. З 1963 року навчальний заклад переіменовано на Кобеляцьке сільське професійне училище № 3. Основний напрямок  діяльності – підготовка трактористів машиністів широкого профілю.

З 60 – х років розвивається художня самодіяльність училища. Творчий колектив  достойно представляв навчальний заклад на районних та обласних оглядах художньої самодіяльності. У 1974 році був створений хоровий колектив з числа інженерно – педагогічних працівників. Уже в 1979 році цей колектив зайняв 1 місце в обласному огляді колективів художньої самодіяльності. А все це завдяки вмілому керівнику, майстерному знавцю своєї справи, вродженому музиканту  Пелюхні Анатолію Романовичу.  

1976 – 1977 навчальний рік  розпочав нову сторінку в історії училища. Саме в цьому році з’явився новий директор  - Миронов Іван Антонович. Це людина – справжній патріот свого навчального закладу. Навіть сьогодні Іван Антонович є почесним гостем багатьох заходів і завжди вітає оновлений колектив ліцею. За часів керівництва Івана Антоновича велика увага приділялася не тільки професійній підготовці молоді, а й розвитку моральних якостей, формуванню найкращих рис особистості людини. У 1976 році почалася підготовка трактористів із середньою освітою. 80 –ті роки принесли не тільки нову назву (Сільське професійно –технічне училище № 43), а й нову професію для дівчат – лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу.

З серпня 1987 року училище очолив Свячений Олександр Олексійович. Людина, яка достойно продовжила справу своїх попередників. У 1991 році розпочато підготовку швачок – мотористок, у 1997 році з’явилася нова професія – бухгалтер сільськогосподарського виробництва. За часів керівництва Олександра Олекійовича училище самостійно обробляло понад 200 гектарів землі, оновило машино – тракторний парк, успішно вело підсобне господарство, з’явилася можливість вирощувати сільгосппродукцію не тільки для власних потреб, але й частину реалізовувати  власним працівникам і населенню. Продовжує удосконалюватись навчально-виробнича база.

Великий внесок у підготовку майбутніх спеціалістів зробили викладачі загальноосвітніх предметів. Міленіум налічував 27 викладачів шкільних дисциплін та 25 майстрів виробничого навчання. Значний вклад у розвиток профтехосвіти зробили Лантух Ольга Вікторівна, Довгань Лариса Сергіївна, Вовк Ніна Михайлівна, Данко Валентина Якимівна, Савченко Михайло Юрійович, Клименко (Чиркова) Наталія Іванівна, Крайник Володимир Панасович.  Майстри виробничого навчання  Копелець Тамара Григорівна, Голтвянська Валентина Костянтинівна, Киричок Михайло Іванович, Прудиус Іван Васильович, Проскурня Микола Іларіонович, Лисогор Володимир Григорович, Назаренко Анатолій Григорович, Немудрий Микола Трохимович віддавали не тільки свої знання і вміння учням, а вкладали душі в улюблену професію.

Поряд з Олександром Олексійовичем Свяченим тривалий час розбудовували навчальний заклад , зміцнювали матеріально – технічну базу та організовували  навчально – виробничу діяльність

Халаїм Марія Всеволодівна – заступник директора з навчально – виробничої діяльності. Справедлива і принципова, вимоглива і тактовна. Такою Марія Всеволодівна залишається у спогадах колег.

У 2001 році посаду заступника з НВР заняв Ніколаєнко Микола Іванович. 10 років він був опорою і правою рукою своїх керівників, підтримував колег, координував питання організації навчально – виробичого процесу.

З 1970 до 2009 року працював в училищі Корчуков Юрій Олександрович.  Незмінний організатор спортивно – масової роботи, художньої самодіяльності та виховних заходів в училищі. Юрій Олександрович майже 40 років свого життя присвятив нелегкій праці – вихованню та навчанню учнівської молоді.

Данко Валентина Якимівна розпочала роботу в ПТУ у далекому 1976 році. Пройшла шлях від простого викладача до заступника директора з навчальної роботи. Завжди елегантна, жіноча, а в одночас – вимоглива, рішуча, цілеспрямована. Валентина Якимівна зробила величезний вклад у розвиток загальноосвітньої підготовки, дбала про підвищення рівня викладання шкільних предметів, надавала методичну підтримку викладачам.

Поступово, рік за роком, створювались умови для розширення сфери  підготовки молодих робітників. Так, 2006 рік запам’ятався появою кухарів – кондитерів.

20 серпня 2007 року на підставі наказу Міністерства освіти і науки ПТУ № 43 м. Кобеляки переіменовано у державний професійно – технічний навчальний заклад «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки.

    2008 рік увійшов в історію ліцею з новою професією – оператор комп’ютерного набору та новим директором. Свячений Олександр Олексійович залишився працювати керівником гуртка технічної творчості і до останнього подиху дбав про рідний ліцей.

    2008 – 2009 навчальний рік ознаменувався появою нового керівника. Чичка Борис Борисович впродовж багатьох років працював у закладі завідуючим учбового господарства. Ставши директором, Борис Борисович великого значення надавав вихованню підростаючого покоління. Він неодноразово брав участь у спортивних змаганнях  у складі  збірної команди працівників ліцею, а також був активним учасником художньої самодіяльності.  

У 2013 році зведений хор учнів та працівників ліцею успішно захистив звання Народного колективу.

Навесні 2014 року Професійний аграрний ліцей м. Кобеляки очолив Бровко Олег Анатолійович. Директор визначив пріоритетні напрямки своєї діяльності  та діяльності педагогічного колективу. Його помічники – заступник директора з НВР Монастиренко Яніна Снргіївна, заступник з ВР – Риндя Леся Володимирівна, методист ліцею Чиркова Наталія Іванівна.

Професійний аграрний ліцей пройшов тривалий час становлення. Змінювалися професії, меншувався контингент, до мінімуму   звелось державне фінансування. Але, не дивлячись на труднощі, ліцей не втратив свого обличчя. Колектив докладає багато зусиль, щоб не тільки вижити у нових ринкових умовах, але й успішно  здійснювати основне своє завдання – навчати учнівську молодь робітничим професіям та готувати їх морально до життя у складних економічних умовах.

Добрі традиції старших продовжило молоде покоління – ті, хто в різні роки закінчили ПТУ, а потім успішно стали трудитись майстрами виробничого навчання , викладачами, працівниками ліцею. Серед наших колег – колишні наші учні

Дудка Тетяна Іванівна,

Мотильов Олександр Олександрович,

Гайдабура Юрій Олександрович,

Проскурня Лариса Миколаївна,

Варич Ігор Станіславович,

Конєва Оксана Володимирівна,

Шендрик Ірина Володимирівна,

Стрюк Владислав Юрійович,

Кривонос Геннадій Ігорович та ще багато  інших добрих і порядних людей.

 

Зараз колектив працівників ліцею налічує біля 100 чоловік. З них 50 робітників – це педагоги та майстри виробничого навчання. Важко підрахувати скільки людей працювало на благо закладу. Адже кожний вніс краплину своєї роботи у величезний океан профтехосвіти.

Проходять роки… Учні прощаються з ліцеєм, ідуть у нове життя. Скільки прекрасних справ на рахунку випускників нашого закладу.. Ми можемо гордитися, що з випускників є багато людей, які знайшли своє місце в житті, стали добрими спеціалістами і поважаними людьми.

Серед випускників ліцею є керівники сільгосппідприємств, працівники органів внутрішніх справ, передовики виробництва, спортсмени, просто порядні і працьовиті люди.Почесно вплели свої імена в історію ліцею

  • Миненко Микола Іванович, герой праці, депутат Верховної Ради УРСР

  • Сердюк Микола Григорович голова ТОВ «Здобуток»

  • Гудиря Леонід Серійович – доктор економіки та менеджменту Міжнародної академії менеджменту

  • Саламатін Віктор Іванович – працював начальником  ДАІ УМВС України в Полтавській області.

  • Мілованов Руслан Борисович – працював начальником карного розшуку Крюківського РОВД

  • Жуков Володимир Володимирович – колишній голова Кобеляцької районної ради

  • Постольник Яків Григорович – директор НВК № 1

  • Ісип Олександр Михайлович – мер нашого славетного міста Кобеляки.

Історія ліцею ще не завершена і ми сподіваємося, що  прийдешні покоління продовжать добрі справи, розпочаті в далекому 1954 році.